Strona głównaBlogWalentynki - idealne święto dla Seniorów

Walentynki - idealne święto dla Seniorów

Walentynki, Dzień Zakochanych... święto romantycznej miłości, która wiekszości ludzi kojarzy się z młodością. Tymczasem 14 lutego z pewnych względów może stać się idealnym świętem... zakochanych Seniorów. I nie ma znaczenia, czy obiekt uczuć budzi się przy naszym boku od 50 lub więcej lat, czy został niedawno poznany...
Nie oszukujmy się, większość Walentynkowego "przemysłu" jest nastawiona na nasto-, dwudziesto, no - maksymalnie trzydziestolatków. Sami zaś Seniorzy nie przepadają za tym świętem, wskazujac (również na naszym forum), że jest ono sztuczne, obce naszej kulturze i obyczajowości. "Szmirowate", "amerykański kicz", "płytkie i komercyjne" - takie padają epitety. Oczywiście nie wszyscy myślą w ten sposób, część z nas przekonała się że świętowanie siły miłości w środku zimy może być szalenie sympatyczne.

Chcę jednak wskazać na inny aspekt Walentynek. Jest coś, co w przypadku osób 60+ czyni Dzień Zakochanych idealnym świętem. Mianowicie czas. Nie musimy spędzać tego dnia w tłoku, pośpiechu, z perspektywą najwyżej kiku godzin wyrwanych codzienności. Możemy zaplanowac go tak, by cały z bliską osobą, a przy tym nie wydać majątku i nie realizować "napiętego programu".

Wspólne spotkanie z przyjaciółmi i przyrządzenie "walentynkowego" poosiłku, a potem wyjście razem na ciekawy wykład lub do kina czy do klubu, albo nawet pozostanie w domu z ulubionymi filmami lub muzyką. Warto pomyśleć o Walentynkach jako o święcie clebrowania bliskości - nie tylko z "drugą połówką" ale także z przyjaciółmi. Myślę, że część z nas robi to w sposób intuicyjny - wysyłając kartki znajomym, czy publikując przepiękne (i wymagające czasu przy przygotowaniu) walentynkowe prace naspecjalnie w tym celu założonych wątkach.

Dziękuję Wam wszystkim za wzajemną Walentynkową pamięć - cudownie jest obserwować jak przez lata rosną przyjaźnie w Klub Senior Cafe. I życzę wspaniałego 14 lutego - w najlepszym towarzystwie (realnym lub wirtualnym), jakie możecie sobie wymarzyć.

Słodkich Walentynek!

© Ruth Black - Fotolia.com

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Aktywni 50+
  • Hospicja.pl
  • Pola Nadziei
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy