Strona głównaBlogTOP 10 nie-świątecznych bożonarodzeniowych skojarzeń

TOP 10 nie-świątecznych bożonarodzeniowych skojarzeń

W zasadzie, kiedy pytamy o świąteczne skojarzenia, większość z nich nie ma wiele wspólnego z Bożym Narodzeniem sensu stricte. Bo nawet choinka, pierniczki, makowiec, wielkie sprzątanie, Wigilia, opłatek czy ogólnie pojęta „magia świąt” to rzeczy i zjawiska, bez których te konkretne święta mogłyby się obyć…
…w każdym razie w kontekście religijnym. Jednak, kiedy przechodzimy do strefy tradycji, kultury i obyczaju to zupełnie inna historia.

Nasz zupełnie subiektywny przegląd rzeczy i zjawisk kojarzonych obecnie z , stworzyliśmy biorąc pod uwagę zmiany w obyczajowości ostatnich kilkudziesięciu lat. Nie znajdzie się więc na liście ani choinka (choć ma pogańskie korzenie, przez ponad wiek zadomowiła się już nawet w bożonarodzeniowych kościelnych dekoracjach), ani i kojarzone z nim (w każdym razie nie bezpośrednio), ani nawet bożonarodzeniowe piosenki jako takie (może z małym wyjątkiem…). Oczywiście takich „nieświątecznych” skojarzeń jest o wiele więcej, my skupiamy się na tych najczęściej występujących.
© lily - Fotolia.com
 
Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Joanna Gacka / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Oferty pracy