Strona głównaBlogKobieta jak wino... Dlaczego dojrzałe panie są wspaniałe

Kobieta jak wino... Dlaczego dojrzałe panie są wspaniałe

Kult młodości opanował prawdopodobnie cały świat, ale dojrzałość ma swoje zalety - tak duże, że coraz częściej bardzo doceniane. Dotyczy to np. kobiet. Choć w mediach ciągle dominują młode lub silnie odmładzające się celebrytki, daje się też dostrzegać nowy trend: naturalności, dojrzałości, propagowania dystansu do siebie i świata, a tym cechują się nie najmłodsze już panie. Oto, dlaczego starsze kobiety to fantastyczne partnerki i przyjaciółki.
Kobieta jak wino... Dlaczego dojrzałe panie są wspaniałe  [© STUDIO GRAND OUEST - Fotolia.com] Nie chodzi o to, by deprecjonować młodość, wszak ona „sama się obroni" ze swoją świeżością, otwartością, energią i oczywiście aspektem wizualnym, niemniej jednak warto docenić dojrzałość mieszczącą w sobie tak wiele walorów, za które szanujemy i podziwiamy nieco starsze panie. Dzięki tym przymiotom też mężczyźni uznają dojrzałe kobiety za atrakcyjne.

Niezależność

mają zwykle na tyle ustabilizowane życie zawodowe oraz stały krąg przyjaciół, że nie potrzebują ciągłej adoracji ze strony partnera i świetnie sobie organizują czas. Już dawno temu dostrzeżono, że umiejętność organizowania własnej przestrzeni życiowej jest niezbędna dla zdrowego zwiazku i że „brak życia" poza poza partnerstwem prowadzi do toksycznych relacji. zwykle mają taką przestrzeń dobrze zorganizowaną i potrafią cieszyć się życiem także, gdy są same.

Dystans

Dojrzałe panie mają go do siebie i innych. Z mniejszą intensywnością reagują na problemy. Młodsze kobiety wydają się mieć więcej życiowych dramatów, bo wszystko, co przeżywane po raz pierwszy czy drugi, jest doświadczane tak mocno. Eksplozja emocji jednak nie pomaga w stawianiu czoła kłopotom i szukaniu rozwiązań. Z tego względu też dojrzałe kobiety są rewelacyjnymi - potrafią ze spokojem i wyrozumiałością wysłuchać o problemie i pomóc zinterpretować go z większą dozą powściągliwości.

Doświadczenie

Byłoby znacznie łatwiej, gdybyśmy umieli uczyć się na cudzych błędach... a jednak nasilniej przemawiają do nas własne pomyłki i samodzielnie doświadczone sytuacje. Doświadczenie zaś ułatwia i codzienne funkcjonowanie, i podejmowanie kolejnych decyzji dotyczących przyszłości.

Samowiedza

Dojrzałe kobiety wiedzą o sobie samych więcej i dlatego doskonale zdają sobie sprawę z tego, czego chcą. Jako partnerki, przyjaciółki, czy po prostu znajome łatwiej budują relacje o tyle, że potrafią jasno komunikować, jakie mają oczekiwania, do czego dążą, co jest dla nich najważniejsze. Rzadziej podejmują intrygi, czy odgrywają jakieś role - wyrosły z kreowania dramatów...

Szacunek dla tego, co się ma

Po latach różnych życiowych doświadczeń łatwiej jest docenić to, co mamy. Dotyczy to zarówno romantycznych zwiazków, jak i przyjaźni. Dojrzalsze panie mają dla swoich bliskich więcej cierpliwości i wyrozumiałości. Rzadziej podejmują pochopne zdając sobie sprawę z tego, że wartościowe relacje międzyludzkie wymagają wiele pracy, poświęcenia, a czasem „przymknięcia oczu".

Jeśli ktoś miałby jeszcze wątpliwości, że dojrzałe kobietyu są boskie („Older Ladys are divine"), oto piosenka ze specjalną dedykacją. Jak głosi fragment tekstu: „widzisz, ja już nie jestem zdesperowana. Będę miała mężczyznę tylko wtedy, gdy jest na tyle mądry, aby dostrzec, jak seksowna nadal jestem" („See, I'm no longer desperate. I'll only have a man if he has the smarts to see how HOT that I still am").

Joanna Papiernik / Senior.pl

Zgłoś błąd lub uwagę do artykułu

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • EWST.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Aktywni 50+
  • Oferty pracy