Strona głównaBlogDzień Kobiet - obchodzić czy nie (10 porad dla Panów)

Dzień Kobiet - obchodzić czy nie (10 porad dla Panów)

Kiedyś nie trzeba było się zastanawiać - Dzień Kobiet był świętem państwowym, obowiązkowo obchodzonym na przykład we wszystkich zakładach pracy. Międzynarodowy Dzień Kobiet (bo taka jest jego oficjalna nazwa) stał się jednak od kilkunastu lat świętem kontrowersyjnym.
Dzień Kobiet - obchodzić czy nie Wielu osobom kojarzy się z minionym ustrojem, a same panie często podnoszą kwestię "sztucznego" dobrego traktowania ich przez jeden dzień w roku. Jednak nadal - mimo konkurencji ze strony Walentynek - 8 marca jest momentem, w którym z kwiatami w ręku łatwiej mówić o uczuciach, przełamać własną nieśmiałość. Jest też pretekstem (a sporo panów go potrzebuje), by zrobić coś miłego dla bliskich - uprzyjemnić dzień żonie, siostrze, mamie lub koleżance.

Specjalnie dla Panów, którzy nie wiedzą czy obchodzić , zebraliśmy powody "za" i "przeciw" świętowaniu.

10 powodów dla których warto obchodzić Dzień Kobiet

 1. Kobiety, nawet gdy się do tego nie przyznają, czekają że przyjdziesz z kwiatami, więc lepiej ich nie zawieść.
 2. Odpowiednio dobrany bukiet plus pudełko czekoladek usposobi dobrze każdą kobietę, włącznie z szefową i żoną - korzystaj z okazji!
 3. Jeśli o szefowej mowa - gdy dziś przyniesiesz jej kwiaty, nikt nie będzie podejrzewał lizusostwa, zwłaszcza gdy obdarujesz tulipanami również koleżanki z pracy.
 4. Niekiedy wystarczy skromny kwiatek, by dostać coś pysznego do jedzenia i rozgrzewającego do picia.
 5. Jeśli nie złożysz tego dnia życzeń drugiej połowie, będzie przekonana że już nie widzisz w niej kobiety.
 6. To idealny moment na przełamanie nieśmiałości i odezwanie się do nieznajomej z autobusu, pięknej dziewczyny spotykanej na spacerze z psem czy do koleżanki z pracy, którą po cichu adorujesz.
 7. Wręczanie kwiatów piękniejszej części rodziny może stać się źródłem niespodzianek - na przykład dorastająca córka dostanie szoku i z rozpędu zgodzi się na zrobienie Ci kawy.
 8. Przy pomocy odpowiedniego możesz poprawić relację z teściową lub... synową.
 9. Odpowiednio piękny bukiet sprawi, że będziesz mógł pójść za ciosem i porwać ukochaną kobietę (na przykład do sypialni...).
 10. Kupując kwiaty wspierasz branżę ogrodniczą i państwo (płacąc VAT)

10 powodów dla których nie należy obchodzić Dnia Kobiet

 1. Dlaczego miałbyś obchodzić Dzień Kobiet, skoro nie ma oficjalnego Dnia Mężczyzny, a nawet nie ma jednej daty jego obchodów i w związku z tym panie ciągle o nim zapominają?
 2. Pamiętaj, że wręczenie kwiatka może stać się idealną okazją do awantury na temat "jestem kobietą dla Ciebie tylko raz w roku" lub do uznania Cię za starego piernika tęskniącego za "komunistycznymi świętami".
 3. Obdarowana może nie lubić akurat tych kwiatów, które dla niej wybrałeś i będziesz musiał tłumaczyć że to nie tak że nie znasz jej pragnień...
 4. Będziesz musiał wytłumaczyć dlaczego kupiłeś takie kwiaty i w takim kolorze a to jeszcze gorsze niż punkt powyżej...
 5. Kwiaty mogą powodować alergię, podobnie jak czekoladki, które na dokładkę mogą okazać się fatalnym pomysłem w przypadku pani będącej akurat (czyli mniej więcej co drugiej).
 6. Wręczając kwiaty teściowej możesz oberwać nimi po głowie (jeśli więc musisz cokolwiek kupić polecamy mały bukiecik stokrotek, a nie kwiaty doniczkowe).
 7. Szefowej możesz kupić bukiet za skromny albo zbyt okazały (i nie wiadomo które wyjście jest gorsze...).
 8. Jutro też jest dzień - odczekaj aż zwiędną okolicznościowe kwiatki i wtedy (za kilka dni) przyjdź ze swoim bukietem - na pewno zostaniesz zapamiętany a Twój gest doceniony.
 9. Pora roku kompletnie nie sprzyja romantycznym wyznaniom na łonie natury (chyba ze łono znajduje się na przykład na Seszelach lub chociaż na Wyspach Kanaryjskich).
 10. Na pewno chcesz płacić kolejny podatek (VAT) kupując kwiaty i prezenty?

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć