Strona głównaBlog6 porad, które pozwolą przeżyć Wielkanoc i nie zwariować

6 porad, które pozwolą przeżyć Wielkanoc i nie zwariować

Dla tych, którzy lubią Wielkanoc, zawsze mija ona zbyt szybko. Są jednak i tacy, którzy świąt nie lubią i dla nich te kilka dni może stać się prawdziwą drogą przez mękę. Oto kilka wskazówek, co zrobić, aby we wtorek po Wielkanocnym Poniedziałku mieć piękne wspomnienia i energię na kolejne „zwykłe” dni.
6 porad, które pozwolą przeżyć Wielkanoc i nie zwariować [© maybepix - Fotolia.com] Po pierwsze: spędzamy święta z tymi, na których naprawdę nam zależy, nawet jeśli przyszłoby nam siedzieć w pojedynkę (czasem własne towarzystwo okazuje się najlepsze). W miłym gronie bliskich nam osób nawet kilkugodzinne posiedzenie za stołem da się wytrzymać.

Po drugie: wyłączamy telewizor: nawet polskie klasyki takie, jak proponowane w tym roku komedie „Nie lubię poniedziałku” czy „Sami swoi” obejrzane po raz ...nasty lub nawet …dziesiąty raczej nie poprawią nam nastroju. Tym bardziej nie zrobią tego bieżące wiadomości. A nowe produkcje lepiej oglądać spokojnie i niekoniecznie „do kotleta”. "uwolniona" od konsumowanej w nadmiarze telewizyjnej rozrywki to więcej czasu dla osób bliskich i dla siebie samego.

Po trzecie: święta mają swoje prawa, więc tradycyjną metodę dbania o linię czyli „Jeść połowę” zamieniamy na „Jeść dwie trzecie”, ewentualnie „trzy czwarte”, ale w tym drugim przypadku warto mieć pod ręką zioła lub preparaty wspomagające trawienie.

Po czwarte: kieliszek napełniamy raczej do polowy – nawet jeśli bardzo nie lubimy świąt, nie znaczy to przecież, że mamy przeżyć je w stanie błogiej nieświadomości (poranek dnia następnego już tak błogi nie będzie!).

Po piąte: jeśli tylko pogoda pozwala, wychodzimy z domu – oglądanie budzącej się wokół wiosny ciekawsze, niż oglądanie stołu. W końcu jak wyglądają jajka w majonezie i sałatka jarzynowa już wiemy i raczej nic nas w tym temacie nie zaskoczy, a rzadko odwiedzane rejony miasta, czy park z rozśpewanymi wiosennie ptakami i owszem.

Po szóste: wszyscy wiemy, że trudno jest "zawiesić" na kilka dni swoje życie, wyjść z rytmu codzienności. Ale przypomnijmy sobie, że właśnie temu służą święta. Zostawmy za progiem pracę, codzienny pośpiech i (w miarę możliwości) zmartwienia. Nie kłóćmy się o politykę, pieniącze czy sposób obchodzenia świąt. Jeśli chcemy z kimś spędzać tę Wielkanoc, zadbajmy żeby nie marnować czasu i energii na rzeczy, które nas od siebie oddalają. Chyba, że nie bardzo mamy ochotę na wspólne świętowanie - a wtedy wracamy do punktu pierwszego.

Wspólne czy samotne, za stołem czy w podróży, "na bogato" czy skromne, mięsne czy - niech święta Wielkanocne będą dla każdego z nas czasem, który będziemy dobrze wspominać przez następne miesiące.

 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Hospicja.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • Pola Nadziei
  • Oferty pracy

  X   Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.   X